נוטריון ברחובות

צלצלו אלינו לקבלת פרטים נוספים 051-5544300

נוטריון ברחבובותשירותי נוטריון הם שירותים משפטיים בעלי הכרה מדינית ומשפטית רחבה יותר מאשר שירותים שאפשר לקבל אצל עורך דין שאינו נוטריון. שירותים מסוימים מוכרים כשירותים מקבילים לכאלו שניתן לקבל רק בבתי המשפט כגון אישור הסכם ממון קדם נישואין וישנן פעולות משפטיות המחייבות שירותי נוטריון. לרב, שירותי נוטריון דורשים הזדהות פנים אל פנים ובאמצעות תעודת זהות או תעודה מזהה אחרת הכוללת תמונה עדכנית. הדרישה הזו, של פגישה פנים אל פנים, מחייבת נוטריון הקרוב למקום המגורים או העבודה על מנת למנוע טרחה הכרוכה בנסיעות ארוכות אל מקום שאינו בקרבת מקום המגורים או מקום העבודה.

מהו, למעשה, נוטריון?

נוטריון ברחובות הוא עורך דין בעל שנות ותק רבות כעורך דין פעיל בארץ. משרד המשפטים מחייב נוטריונים הניגשים למסלול ההכשרה להיות בעלי עשר שנות ניסיון כזה. בנוסף, עליהם לקבל אישור מועדה של משרד המשפטים הבודקת לא רק את הניסיון אלא גם את רמת המקצועיות והיושרה של הנוטריון. לפני קבלת ההסמכה, הנוטריונים המיועדים עוברים הכשרה המכינה אותם לתפקיד. במידה והם מקבלים אישור לעבוד כנוטריונים הם מקבלים חותמת אישית ועליהם להירשם במשרד המשפטים ולהשאיר את חתימתם וחותמם שם.

במסגרת עבודתם כנוטריונים, הם רשאים להעניק שירותים משפטיים שונים: לאמת מסמכים רשמיים, לתרגם תרגום נוטריוני של מסמכים ותעודות רשמיות, לאמת חתימה וזהות החותמים, לאשר הסכמי ממון קדם נישואין ולהפיק צוואות. בנוסף, נוטריונים יכולים לאשר חתימה על הסכמים שונים, להוציא תצהירים משפטיים שיש להם מעמד של עדות שבעל פה בבית המשפט ועוד שירותים דומים.

הסכמי ממון קדם נישואין

לרב, כאשר מדברים על נישואים מתייחסים לחלק הרגשי והטקסי שמהווה חלק מטקס החתונה אבל אחרי החתונה ישנם חיים שלמים הכוללים עבודה, חלוקת תפקידים וצבירת רכוש משותף. חלק מההחלטה להכנס למעמד של זוג נשוי כוללת לא רק פן רגשי אלא גם צד כספי ולוגיסטי, פן שניתן לסכם אותו בחוזה משפטי. חוקי המדינה כוללים סוג של חוזה סטנדרטי שאמור להתאים לכל הזוגות הנשואים, אולם מתוקף היותו כללי הוא לרב אינו מתאים בדיוק כמעט לאף אחד.

ישנם זוגות המגיעים לנשואים עם רכוש קודם או עם פערים גדולים ברכוש ההתחלתי. לעתים בנישואים אחד מבני הזוג מוותר על יציאה ופיתוח קריירה לטובת ניהול משק הבית המשותף וגידול הילדים. ההכנסה והרכוש שבני הזוג צברו ביחד במהלך חייהם המשותפים משותפת לשניהם. גם אם אחד ניהול את משק הבית ולא תרם באופן ישיר לצבירת הרכוש, למעשה בעצם העבודה שהוא ביצע בבית הוא אפשר לבן הזוג השני לפתח קריירה ולהגדיל את ההכנסה.

לא כל החתונות יש להן סוף טוב. לעתים, זוגות נפרדים. למעשה, כאחד מכל שניים-שלושה זוגות בארץ נפרדים. מה קורה כאשר זוג נפרד? יש צורך לחלק את הרכוש שאותו צברו יחד במהלך חיי הנישואים. סיפור אחד אינו דומה לסיפור שני: לפעמים יש ילדים קודמים מעורבים, לפעמים רכוש שאחד מבני הזוג צבר לפני הנישואים או ירושות או מתנות שקיבל רק אחד מבני הזוג במהלך הנישואים. במידה ואחד מבני הזוג פתח עסק – מה מעמדו? האם מי שפתח את העסק ממשיך להיות בעלים של כולו או שהבעלות על העסק מתחלקת חצי-חצי בין בני הזוג שנפרדו? ומה לגבי פנסיה או קרנות השתלמות שנצברו? הפן הכספי שכרוך בנישואים וגם במצבים בהם הנישואים מסתיימים בפרידה או במוות – אפשר לקבע בהסכם ממון עוד לפני תחילת הנישואים. במצב כזה, התחושות הקשות המתלוות בדרך כלל לפרידה אינן חלק ולא מעיבות על ההחלטות הכספיות המתקבלות ואפשר להגיע להסכמות על המצב הכספי שיהיה בין בני הזוג ברוח טובה וללא משקעים.

כאשר הסכם ממון נחתם לפני הנישואים עצמם, ניתן לערוך אותו אצל נוטריון. הסכם ממון טרום נישואין שנחתם אצל נוטריון הוא בעל תוקף זהה לפסק דין וקשה מאד לערער עליו בדיעבד במידה והרוחות מתלהטות. הנקודות העיקריות בהן יש להיזהר הן בכל הנוגע לילדים עתידיים של בני הזוג והסכמים הנוגעים לגביהם שאותם ניתן לאשר רק בבית משפט לענייני משפחה. כיוון שאחד מהתפקידים של הנוטריון הוא לוודא כי שני בני הזוג חותמים מרצונם החופשי ומתוך הבנה והסכמה על המסמך שעליו הם חותמים הרי שאחד הטענות השכיחות שעלולות לפגוע בתוקף הסכם שכזה ונסוב סביב השאלה האם פרטי ההסכם היו מובנים וידועים לבני הזוג והאם החתימה הייתה מרצון חופשי למעשה מבוטלת.

אימות חתימה

כאשר נוטריון חותם ומאמת חתימה על מסמך הוא למעשה מוודא לא רק את זהות האדם החותם אלא גם מוודא כי מהות הדברים שעליו חותמים ידועה ומובנית, כולל ההשלכות הצפויות מההסכם, לכל החותמים. נושא נוסף שמתפקידו של הנוטריון לוודא הוא כי החתימה נעשית מרצונם החופשי של החותמים וללא הפעלת לחץ לא סביר על אחד מבינם.

כאשר אחד מהחותמים דובר בשפה שאינה השפה שבה ההסכם או החוזה נערכו, תפקידו של הנוטריון לוודא כי החותמים מקבלים הסברים בשפה המובנית להם. במידה ויש צורך, הנוטריון יתרגם את ההסכם או המסמך עבור החותמים. זו הסיבה המרכזית כי במידה וההסכם או החוזה נערכו בשפה שאינה עברית, על הנוטריון להיות בקיא גם בשפת המסמך או ההסכם, וגם בשפות שכל החותמים דוברים.

תרגום נוטריוני

שירות נוסף שנוטריון מעניק הוא אישור תרגום. כאשר מסמך מסוים קיים בשפה אחת ויש צורך לתרגם אותו לשפה שונה, התהליך כרוך בתרגום המסמך, אישור התרגום ואישור החותם. בעקרון, כל אחד יכול לתרגם את המסמך אולם במקרים רבים נוטריון המעניק שירותי אימות תרגום גם ידאג לתרגם את המסמך בעצמו.

אישור נוטריוני לתרגום למעשה מעיד כי התרגום זהה בתוכנו למסמך המקור. ישנה אפשרות לאשר נוטריונית תרגום גם כאשר הנוטריון אינו דובר את השפה שאליה או ממנה המסמך מתורגם. במקרה כזה, הנוטריון יסתמך על תצהיר של המתרגם אך תוקף תרגום כזה אינו זהה לתרום נוטריוני בו הנוטריון דובר שתי השפות: שפת המקור ושפת היעד או כאשר הנוטריון מבצע את התרגום בעצמו.

עלות התרגום משתנה אך עלות האישור הנוטריוני קבועה לכל 100 מילים. ישנם אתרים המאפשרים להגיש בקשה לתרגום ואישור קבוצתיים דרכם ניתן להוזיל את עלויות התרגום – אישור והחתמה של המסמכים.

חותמת אפוסטיל

כאשר המסמכים המתורגמים נדרשים לצרכים רשמיים של מדינה זרה, לרב נדרש אישור נוסף: חותמת אפוסטיל. חותמת אפוסטיל הניתנת על ידי בתי המשפט בארץ מאשרת למעשה שהנוטריון שאישר את התרגום הוא נוטריון מוכר מטעם המדינה ורשאי לבצע פעולה כזו.

לא כל המדינות עובדות עם חותמת אפוסטיל, אלא רק המדינות החתומות על אמנת האג. מדינות אחרות יידרשו על פי רב אסמכתאות אחרות, למשל אישור של נציגי המדינה אליה המסמכים מיועדים (השגרירויות) וישנן אף מדינות שמחזיקות מתרגמים מורשים מטעמן בלבד ורק דרך אחד מאותם מתרגמים מורשים ניתן לתרגם מסמכים המיועדים למדינה זו. לכן, לפני שמתרגמים מסמכים המיועדים למדינה מסוימת, רצוי לבדוק מה הן הדרישות המדויקות של אותה המדינה לתרגום המסמכים.

חותמת אפוסטיל סטנדרטית ניתן להשיג תמורת 34 ₪ בכל אחד מבתי המשפט. חלק ממשרדי הנוטריונים נותנים שירות החתמה בחותמת אפוסטיל כחלק משירות תרגום ואישור המסמכים.

 

נוטריון ברחובות

קבלו הצעת מחיר לשרות נוטריון

צלצלו אלינו לקבלת פרטים נוספים 051-5544300

לקבלת הצעת המחיר ללא התחיבות מלאו את הפרטים

  שם + משפחה (חובה)

  האימייל: (חובה)

  צרף צילום של המסמכים(גם צילום מהטלפון זה מצוין)

  קובץ נוסף

  קובץ נוסף

  קובץ נוסף

  מספר טלפון לבירורים

  ספרו לנו קצת מה אתם צריכים


  נשמור על קשר

  צור קשר חתונה בקפריסין

  יש לכם שאלות נוספות?

  עדכונים שצריך לעשות באתר

  נשמח לעזור במה שאפשר!

   השם שלך (חובה)

   האימייל שלך: (חובה)

   נושא

   ההודעה שלך


   הכותב אינו נושא באחריות עבור שימוש ברעיונות, דוגמאות ומידע שבמדריך. השימוש הוא באחריות הקורא בלבד

   כתיבת תגובה