מעוניינים לקבל מידע על חתונה אזרחית בקפריסין?

חתונה מוכרת במשרד הפנים שניתן לעשות ביום אחד!

  שם + משפחה של צד א (חובה)

  שם + משפחה של צד ב (חובה)

  האימייל: (חובה)

  מספר טלפון לבירורים

  מתי הייתם רוצים לטוס?  טקס נישואים אזרחי ללא רבנות

  טקס נישואים אזרחיים – טקס חתונה אזרחית אלטרנטיבי

  מעונינים לבצע טקס חתונה בחו"ל צרו איתנו קשר עכשיו – 0515544300

  Nikita Khalimonenkov
  Nikita Khalimonenkov
  2023-09-08
  אלופים אלופים אלופים !!!! כל התהליך נעשה באופן סופר זריז ומקצועי !! תודה רבה !!!
  avital bard
  avital bard
  2023-08-27
  עזרו לנו לקבל את כל האישורים הנדרשים במהירות רבה! שירות מצויין תודה רבה לכם!
  זהר רוגל
  זהר רוגל
  2023-08-03
  עדיין בתהליך אבל עד עכשיו, וואו שירות נדיר והכי שטוב שקיבלתי ever בהערכה זוהר ר.

  נישואין אזרחיים / חתונה אלטרנטיבית / חתונה רפורמית

   

  חדש באתר! כתובה לעיצוב אישי לחתונה אזרחית לחצו כאן 

  שאני ואיישתי החלטנו לעשות חתונה אזרחית ולא לעבור ברבנות כן היה חשוב לנו לעשות את הטקס. אבל לא רצינו טקס דתי ( יש אפשרות כזו גם בלי להירשם ברבנות) אלה טקס שיהיה שלנו.

  בעבר רוב בזוגות שהיו מתחתנים בחו"ל היו זוגות מעורבים או זוגות שהגיע ממדינות שונות שהרבנות היו עושים להם חיים קשים והרבנות היו מכנים אותם פסולי חיתון.

  כיום יש יותר ויותר זוגות ישראלים שבוחרים ממניעים אידיאולוגיים לא לעבור ברבנות.

  מאחורי טקסי הנישואין האזרחיים עומד עקרון של שוויון בין בני הזוג ולמרות חוסר הרצון לעבור ברבנות ולערוך טקס חתונה דתי רוב הטקסים עדין נערכים בנוסך חתונה יהודית אבל על דגש חילוני.

  טקס הנישואים, לא חשוב באיזה סוג אתם מעוניינים, אזרחי, אלטרנטיבי או רפורמי כנראה זה יהיה אחד מהרגעים המשמעותים ומרכזים בחייכם, טקס החתונה שתבחרו מביעה את האהבה ואת הרצון שלכם להגשים חלום להקים משפחה ולהציג אותה לעולם כולו.

  הרגע הקטן הזה הוא רגע פרטי שלכם ונוצר רק בשבילכם. זו הסיבה שאתם מחפשים טקס חתונה קצת אחר, אחד שהוא רק שלכם ובני על מה שחשוב רק לכם.

  אנחנו נשתדל לתת לכם את המידע שאתם זקוקים לו כידי לעצב טקס חתונה על פי המידות שלכם ולאפשר לכם ללמוד על: מרכיבי הטקס, הרכבת טקס אישי משלכם, סוגי טקסים, מי יחתן אתכם ומה עליות.

  איפה מתחילה הבעיה בטקס בחתונה אזרחית ? 

  איפה שיש ביקוש לחתונה אזרחית יש הרבה עורכי טקסים חילוניים.

  ואז הבנו שגם פה תהיה לנו בעיה והתהליך לא הולך להיות פשוט כמו שחשבנו אז החלטנו לעזור לכם.

  כמו במדריך הקודם שרשמנו על חתונה בקפריסין החלטנו לרשום מדריך על טקס חתונה אזרחית.

  שהתחלנו לברר על טקסים חילונים לחתונה שלנו התברר שיש לא מאט עסקים שמעוניינים לערוך לנו את הטקס בתמורה למחיר לא מבוטל.

  כמה אתם שואלים ? עלות טקס נישואים אזרחי בממוצע עולה 1500 ש"ח!!!

  בערך פי שלוש ממחיר של רב רגיל, למה כי הם יכולים ולנו אין ברירה אז למה לא.

  אז אם אנחנו כבר משלמים כל כך הרבה כסף לפחות שנבחר בטקס שמתאים לנו בדיוק.

  שהתחלנו לברר על הטקסים לחתונה התברר שכל אחד עושה משהו קצת אחר…אחד הוא רק ליהודים, אחד רוצה לרשום את כל הטקס לבד, אחד רוצה החזר מונית ואחד רצה עוד 400 שקל להדפסת כתובה.

  אז איך בוחרים ומה צריך לדעת לפני שבוחרים עורך טקסים?

  אנחנו נשתדל לעשות לכם סדר בדברים ולעזור לכם כמה שאפשר.

  נסקר פה טקסים מסוג :

  • עורכי הטקסים סלבריטאים כמו אברי גלעד, דן תורן, יאיר ניצני, ח"כ מרב מכאלי
  • טקס ריבוני אבל לא רבני  – חברות הנותנות שירותי טקסים יהודים "בעיצוב אישי"
  • טקס זוגיות משפטית
  • טקס חתונה של רב רפורמי -ליהודים בלבד
  • בן משפחה

  את טקס החתונה האזרחית האלטרנטיבי שלכם אנחנו מקווים שתכתבו לבד ובו תבססו את העקרונות והערכים שלכם ותצליחו ליצור טקס חתונה חילוני שונה המותאם במיוחד בשבילכם, שיהיה טקס שוויוני, אישי,מרגש ומיוחד רק לכם. טקס נישואים חילונים בעל השקפה אזרחית ופלורליסטית ולאא תפיסה דתית.אנחנו מקווים  שטקס זה יוכיח לכם שאפשר לבצע חתונה בצורה שונה,שתרגש אתכם ואת הנוכחים באירוע מהזווית האישית שלכם.

  טקס חתונה אזרחית לעומת חתונה דתית

   

  לפני שנתחיל להציג כן את סוגי הטקסים השונים אני רוצה לעשות לכם קצת סדר על חתונה אזרחית לאומת חתונה רגילה מה זה אומר מבחינה דתית, מבחינת המדינה, לא עלינו גירושים ועוד

  חתונה על פי הרבנות

  במדינת ישראל לצערנו (וזאת אני רושם פה למרות כל האיומים שאני מקבל מגופים דתיים אז אני חוזר ואומר לצערי ) לרבנות יש בלעדיות על סמכות טקס הנישואין והגירושין שלנו מבחינה דתית.

  הטקסים הדתיים נערכים רק על ידי נציגים מוסמכים המגעים מן הרבנות והם בעלי אישור מיוחד לערוך את הטקס על פי ההלכה. כל מחתן שאינו מחזיק באישור כזה אינו נחשב מבחינת הרבנות כמחתן מוסמך והטקס הנישואים ולא מוכר על ידם.

  אבל

  חתונה אזרחית שמתבצעת בחו"ל לדוגמה חתונה בקפריסין כן תהיה מוכרת מבחינת הרבנות ותוכלו להירשם אחר כך כאזרחים נשואים לכל דבר ועניין  (כולל גירושים)

   

  זה המקום לציין שבמידה ואתם רוצים להיות רשומים בתור נשואים במדינת ישראל יש להתחתן בחו"ל רק הטקס אינו מספיק לצערנו מדינת ישראל עדין לא הבינה מה היא חתונה אזרחית.

  מה הזכיות שלי לאחר טקס חתונה אזרחית?

  ישנם שני הגדרות לחתונה אזרחית

  1. חתונה אזרחית ללא חתונה בחו"ל שבו בני הזוג רק ידועים בציבור
  2. חתונה אזרחית הכוללת חתונה בחו"ל ואז הסטטוס במשרד הפנים הוא נשואי

  ידועים בציבור

  במדינת ישראל באופן מפתיע הידועים בציבור מקבלים זכיות זהים לזוגות נשואים.

  כמובן זה גם מפעיל עליהם את אותן החובות , גם זוגות של נישואים חד מיניים מקבלים זכיות זהות לזוגות נשואים.

  ישננו הבדל אחד מרכזי שכידי לדון בו פה הוא במקרה של הגירה לבן או בת זוג לא תושבי ישראל שבו בן הזוג שרוצה להגר למדינת ישראל לא יוכל לקבל אזרחות קבע אלה רק תושבות קבע תהליך הלוקח 7 שנים ולא 5 שנים כמו במקרה שבו הזוג הוא נשואי ומבקש אזרחות.

  למרות שעל הניר לא צריך להיות הבדל בין נשואים לבני זוג ידועים בציבור לפעמים הדרישה הבירוקרטית קשה יותר וחוסר האמון גבוה יותר במיוחד מול גופים ממשלתיים.

   

  חתונה אזרחית הכוללת נישואים בחו"ל

  לפני כמה שנים הייתה פסיקה בבית משפט העליון ובה נאמר שזוגות שנישאו בחתונה אזרחית בחו"ל ירשמו כנשואים במדינת ישראל ויקבלו את כל הזכיות שפי שמגיע לכל זוג אשר התחתן ברבנות.

  את הרישום יש לעשות במשרד הפנים לאחר החתונה בחו"ל בעזרת הצגת תעודת זהות דרכון ותעודת נישואין מקורית של אותה מדינה.

  רק לידע כללי גירושין גם במקרה אזרחי יהיו ברבנות !!

  טקס חתונה חילוני
  רב לחתונה חילונית רפורמית

  בחירת רב לחתונה אזרחית


  בחירת רב לחתונה אזרחית או בחירת עורך טקסים הינו תלוי בכם בלבד.הטקס החילוני הינו מעוצב בהתאם לבחירה שלכם מבחירת עורך הטקס,מה יהיה תוכן הטקס ועד צורתו וסדרו של הטקס. מה שאומר שאתם באמת צריכים לחשוב קודם במה אתם מעוניינים ואז לבחור את האדם הנכון. כחלק מבכירה נכונה רצוי בשלב הראשוני לתכנן מה אתם רוצים. לדוגמא: אתם רוצים שעורך הטקס יהיה אדם חילוני אבל כן יחבוש כיפה כי יש לכם איזה צד מסורתי במשפחה ואתם לא רוצים להעליב. אז צריך לבחור עורך טקסים ישי לו חזות מסורתית. נקודות נוספות למחשבה היא מה תגידו שם, אם יש לכם כישרון לכתיבה מה טוב אם לא המחתן שלכם צריך גם לעזור לכם להכין את הנאמר בטקס. רוצים לשבור את הכוס באתחלה ולא בסוף למה לא זה הטקס שלכם אתם יכולים לעשות בו מה שאתם רוצים. רק לפני בחירת הרב תשבו בנכם זוג יקר ותדמינו את טקס החתונה שלכם ולפי זה תבצעו את "ראיון העבודה" לעורך טקסים החילוני שיחתן אתכם.
  טקס הנישואים הוא אחד הרגעים החשובים והמיוחדים בחייב של הזוג. זכותם של בני הזוג לגלות מעורבות בעיצוב האמירה אותה הם אומרים במעמד המשפחה והחברים ביום חתונתם, כך שתשקף נאמנה את אופיים ואת אופי הקשר ביניהם.

  המרכיבים הלכתיים שדרושים לקיום חתונה יהודית

  לזוגות שכן מעוניינים להתחתן בחתונה יהודית אבל שוויונית מבחינת הכתובה ישנה אפשרות "אמצע". אפר לבצע טקס הלכתי ומסורתי שיש בו את הרכיבים החיוניים בטקס הכוללים : חתימה על הכתובה, אמירת ברכות האירוסין והנישואין, מתן הטבעת לכלה הקראת הכתובה, שבע הברכות ,שבירת הכוס ונוכחותם של עדים כשרים.

  במה שונה הטקס השוויוני מהטקס האורתודוקסי

  שוויון מוחלט בין המינים והיעדר מוטיב הקניין, המופיע בסדר הטקס המסורתי.
  דבר זה בולט בטקס הקידושין במעמד נתינת הטבעת, שבו החתן מקדש את הכלה, ובכך רוכש עליה קניין ובעלות. בטקס השוויוני מקדשים בני הזוג זה את זה. תוקפם ועצמתם של הקידושין נובעים מתוך ההדדיות של האמירות. החלפת הטבעות הופכת כך לסמל של שוויון, שותפות אמת ואהבה שבהם מתברך הזוג. עקרון השוויון בא לידי ביטוי גם בנוסח הכתובה: בעוד שהכתובה האורתודוקסית עוסקת בפירוט חובותיו של הגבר כלפי האישה בלבד, הכתובה המתקדמת היא הצהרה של בני הזוג על אודות מחויבותם ההדדית. בני הזוג יוכלו לבחור עד ועדה לחתימה על הכתובה

  שיתוף בני הזוג בעיצוב הטקס ובמסריו

  בני זוג לוקחים חלק פעיל בעיצובו של טקס החופה כל זאת בשיתוף הרב או הרבה אשר ינחו אותם. העיצוב הטקס יכול לכלל הוספת אמירות אישיות בטקס, נוסחים שונים של הברכות, שילוב ברכות של בני משפחה וחברים. בני הזוג אף יוכלו לנסח כתובה אישית שתבטא את ההתחייבות ההדדית ביניהם. טקס הנישואים הוא אחד הרגעים החשובים והמיוחדים בחייו של האדם. אנו מציעים לכם לא להתפשר על רגע זה. ביכולתכם להבטיח כי טקס החופה והקידושין שלכם יבטא נאמנה את דרככם בחיים ואת הציפיות שלכם מהחיים המשותפים, ובו בזמן ישקף את הקשר האיתן עם העם ומורשתו.

  כתובות מעוצבות לבחירה בחתונה אזרחית

  כתובה חילונית מעוצבת

  טקס נישואין חילוני – איך בוחרים רב

  טקס החתונה האזרחי הוא טקס קצת שונה מן הטקס הרבני המקובל. הוא בעצם טקס חתונה אלטרנטיבי, מה שאומר סוג של טקס חתונה חלופי לטקס הדתי.

  ניתן לראות כאן רשימה של רבנים מומלצים

  מה המשמעות של טקס חתונה חילוני.

  טקס חתונה אזרחי לאומת טקס חתונה דתי הוא טקס שאתם צריכים ליצור אין לו חוקים או משהו מסודר. אתם הם אלה שמחליטים איך יתנהל הטקס ומה בדיוק יומר עורך הטקס שלכם.

  זו בדיוק הסיבה שבחירה בעורך הטקס היא בחירה חשובה מאוד וצריך להיות בו חיבור עמוק והבנה מלא של מה בדיוק אתם מחפשים והאם עורך הטקס שלכם יכול לספק את הסחורה.

  השלב הראשון בבחירת עורך טקס חילוני.

  השלב הראשוני הוא לשבת אתם בני הזוג ולהחליט איזה סוג טקס אתם רוצים.

  מה זה אומר להחליט , הרי אתם אומרים אנחנו יודעים שאנחנו רוצים טקס שהוא חילוני.  להחליט על טקס חילוני זה לא מספיק יש לדעת מה הסגנון שאתם רוצים . לדוגמא למרות שאני ובת זוגתי לא רצינו חתונה מסורתית כן היה לנו חשוב שלטקס יהיה קשר לחתונה היהודית לכן היה חשוב לנו לבחור מחתן שכן תהיה לו זיקה ליהדות וכן מכיר גם את הטקס המסורתי.

  יש כאלה שלא רוצים כל קשר לרבנות ולא רוצים אפילו סממנים כאלה בטקס שלהם אז הבחירה של עורך הטקס שלהם תהיה שונה.

  השאלות שאתם צריכים לשאול לפני שאתם מתחילים לחפש רב הם כאלה:

  איזה סוג של טקס אנחנו רוצים?

  מה המחתן ילבש? יש כאלה שלא מוכנים ללבוש חליפה למשל…

  איזה חזות תהיה לו? חזות דתית ? אולי חילונית לגמרה.

  אם אתם רוצים חזות דתית אז אולי חשוב לכם שיהיה לו זקן והוא ילבש כיפה.

  לדוגמא אצלנו בחתונה יש צד מסורתי במשפחה שעד היום לא הבינו שהטקס שלנו לא היה דתי 🙂

  במידה ואתם כן מעניינם להכניס סממנים מסורתיים אז רצוי  שעורך הטקס ידע לבצע גם טקסים דתיים כידי שיוכל לעזור לכם לשלב בין השניים.

  כמובן שיש עוד שאלות רבות שצריך לשאול אבל זה הזמן להחליט לפני המסע בבחירת המחתן החילוני.

   

  שלב שני בחירת עורך הטקס

  את השלב הזה אני ממליץ להתחיל לפחות שלושה חודשים לפני החתונה שלכם. אחרי שאתם יודעים בערך מה אתם רוצים זה הזמן להתחיל לסנן את הרבנים אפשר להתחיל בקריאת הפרופיל שלהם ולראות איך אתם מתחברים אליהם.

  אחרי שבחרתם לפחות שלושה רבנים הגיעה הזמן לדבר איתם. את השיחה הראשונית כמובן שיש לעשות בטלפון ולהתרשם כיצד זרמה השיחה. נשמה לכם שאתם מעוניינים חובה להיפגש איתו ולהסביר לו בדיוק מה אתם רוצים.

  אחד הקישורים שלמחתן צריך להיות הוא ארגון הטקס, את הטקס כותב בדרך כלל המחתן לפי הבקשה שלכם ולכן חייב להיות חיבור עמוק בנכם.

   

  שלב שלישי המפגש עם עורך הטקס

  מהשלב הזה כל אחד יתחבר לאדם אחר כל אחד והחוויה האישית שלו. לכן קצת יהיה קשה לי להסביר לכם אם הרב שנפגשתם איתו מתאים לכם או לא.

  מכן אני אספר את החוויה האישית שלנו כידי שהיא תוכל לעזור לכם.

  לאחר שאני ובת זוגתי ( היום אשתי) סיננו בן שלושה רבנים חילוניים נפגשנו אם שניים מהם ועם אחד ביצענו שיחת סקייפ. המפגשים נערכו בערך 40 דקות ובהם שאלנו את כל השאלת החשובות לנו ותארנו לרב בערך מה אנחנו רוצים שיהיה .

  כולם היו נחמדים ולבסוך בחרנו רב לחתונה האזרחית שלנו.

   

  שלב רבעי מפגשים עם עורך הטקס החילוני.

  אנחנו ביצענו 4 מפגשים עם הרב החילוני שלנו. הרב שלנו היה בעל ניסיון וידע לסדר את הפגישות ולהעביר לנו את התוכן שלהם לדיוק רב כידי בסופו של דבר לארגן לנו את טקס החתונה שאנחנו רוצים.

  את הטקס שלנו בחרנו לעשות בנוסח מסורתי ולהכניס בו את האמירה שלנו בצורת כתובה שאנחנו רשמנו לעצמנו וחתמנו עליה.

  מכיוון שהטקס שבחרנו היה בסגנון מסורתי הסביר לנו הרב החילוני בפגישה הראשונה את כל הטקס המסורתי, פסוק אחרי פסוק ופירש לנו את הטקס במילים פשוטות. הוא המליץ לנו מה איזה חלקים כידי ולא כידי להכניס לנו לטקס מה מהפסוקים הוא שיווני ומה פוגעני.

  כאן כבר במפגש הראשון שלנו התחלנו בעצם לבנות את טקס החתונה שלנו.

  המפגש השני שלנו היה מפגש הכירות מעמיק בינינו לבין הרב, היה לו חשוב להבין מי אנחנו מה אנחנו אוהבים, ולמה בכלל אנחנו ביחד. הוא ידע לשאול את השאלות הנכונות ואפילו היה קצת כמו טיפול זוגי. שיחקנו כמה משחקים נחמדים, והרב רק רשם הערות והבין מי אנחנו ומה אנחנו רוצים לשדר בטקס החילוני שלנו.

  בנוסף שלח אותנו הרב עם שעורי בית של להתחיל לבנות בנקודות מה אנחנו רוצים שיהיה בטקס.

  למפגש השלישי הגענו כבר מוכנים עם מבנה של טקס שיש הלנו בראש, רשמנו כמה דברים שאנחנו רוצים לומר אחד לשנייה במהלך הטקס וגם הרב הגיע מוכן עם טקס כתוב בצורה ראשונית. עברנו ביחד על הדברים החלטנו מה אנחנו רוצים שיכנס לטקס החתונה ומה לא ומשם העניינים התחילו לרוץ.

  במשך כמה ימים התחלנו להתכתב באיימל, הרב שולח לנו גרסאות ואנחנו נותנים את דעתנו ולאחר כשבוע התגבש נוסח שהיה קרוב לסופי.

  למפגש הרבעי הגענו כידי לסגור את הטקס בצורה הרמטית עברנו בדיוק על הטקס , כל הטקס היה כתוב מי המילה הראשונה ועד האחרונה, עשינו תיקונים של הרגע האחרון וזהו יש לנו טקס חתונה.

   

  טקס החתונה החילונית שלנו

   

  לבוש הרב: שחור-לבן

  חתימה על הכתובה:  לפני החופה

  כניסה אל החופה: בלי הכרזות, רק מוזיקה, החתן עם ההורים ואז הכלה עם ההורים

  1. פתיחה

   

  ערב טוב לזוג , למשפחה וחברים.

  אנחנו עומדים באמצע הקיץ, זה זמן מתאים מאד להחלטה של הזוג להזמין את כולכם לכאן כדי להכריז באופן רשמי על ההחלטה שלהם להמשיך ביחד, לתמיד.

  הקיץ שיש בו גם צד קשה של חום ודביקות, וגם צד שמח של חופש, והרבה אור ובגדים קצרים וים, הקיץ הזה מסמל את מה שיעשה לזוג משפחתיות חזקה ויציבה: השילוב בין החום של הבית, עם הפיתוי של ללכת החוצה, להשתולל ולקפוץ למים.

  הזוג, השותפות שלכם מבוססת על צמיחה של כל אחד מכם בזכות השני, צמיחה זה חשוב אבל גם כואב, ומה שמאפשר אותה הוא הדבק החזק שעוזר ליחד לשאת את כאבי ההשתנות.

  הדבק הזה הוא האהבה, ההתרגשות, החום שאתם מייצרים בתור בית.   ככה כן בונים בית – חום שמחזיק ונותן מרגוע, עם שאיפות לתיקון והשתנות שמאפשרים לגעת בעוד ועוד דברים.

  אני מאד מאחל לכם שתמשיכו לשלב יחד את ההשתנות וההתנסות, יחד עם החום והיציבות שמאפשרים את כל זה.   ביחד זה בית.

  מזל טוב.

  1. אירוסין:

  בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה אֱלהֵינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם בּוֹרֵא פְּרִי הַגָּפֶן:    

  בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה אֱלהֵינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם אֲשֶׁר קְדְּשָׁנוּ בְּמִצְוֹתָיו, וְצִוָּנוּ עַל הָעֲרָיוֹת, וְאָסַר לָנוּ אֶת הָאֲרוּסוֹת.

  וְהִתִּיר לָנוּ אֶת הַנְּשׂוּאוֹת לָנוּ, עַל יְדֵי חֻפָּה וְקִדּוּשִׁין. בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה, מְקַדֵּשׁ עַמּוֹ יִשְׂרָאֵל עַל יְדֵי חֻפָּה וְקִדּוּשִׁין:

  1. טבעות

  אפשרות למדרש קצר: למה מקדשים בטבעת? טבעת הנישואין היוצרת מעגל שלם, היא סמל לשלמות בזוגיות. תסמל עבורכם את אהבתכם האינסופית וכי הקשר דורש תנועה מתמדת, בנייה רצופה וליטוש כדי שתהנו אחד מהשניה עד אין קץ. העונד את הטבעת מיוחד ויחיד יהיה למקדש אותו.

   

  כלה: הרי אתה מקודש לי, בטבעת זו, להיות לי לאהוב וחבר, ואב ילדי.

  חתן: הרי את מקודשת לי, בטבעת זו, כדת משה וישראל, להיות לי לחברה ואהובה, ואם ילדי.

   

  1. הכתובה:

   

  1. שבע ברכות:

  בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה אֱלהֵינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם. בּוֹרֵא פְּרִי הַגָּפֶן:

  בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה אֱלהֵינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם. שֶׁהַכּל בָּרָא לִכְבוֹדוֹ:

  בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה אֱלהֵינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם. יוֹצֵר הָאָדָם:

  בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה אֱלהֵינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם. אֲשֶׁר יָצַר אֶת הָאָדָם בְּצַלְמוֹ. בְּצֶלֶם דְּמוּת תַּבְנִיתוֹ.

  וְהִתְקִין לוֹ מִמֶּנּוּ בִּנְיַן עֲדֵי עַד. בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה יוֹצֵר הָאָדָם:

  שׁוֹשׁ תָּשִׂישׁ וְתָגֵל הָעֲקָרָה. בְּקִבּוּץ בָּנֶיהָ לְתוֹכָהּ בְּשִׂמְחָה.

  בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה מְשַׂמֵּחַ צִיּוֹן בְּבָנֶיהָ:

  שַׂמֵּחַ תְּשַׂמַּח רֵעִים הָאֲהוּבִים. כְּשַׂמֵּחֲךָ יְצִירְךָ בְּגַן עֵדֶן מִקֶּדֶם.

  בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה מְשַׂמֵּחַ הֶחָתָן וְכַלָּה:

  בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה אֱלהֵינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם. אֲשֶׁר בָּרָא שָׂשׁוֹן וְשִׂמְחָה. חָתָן וְכַלָּה. גִּילָה רִנָּה. דִּיצָה וְחֶדְוָה. אַהֲבָה וְאַחֲוָה. וְשָׁלוֹם וְרֵעוּת. מְהֵרָה יְהוָה אֱלהֵינוּ יִשָּׁמַע בְּעָרֵי יְהוּדָה וּבְחוּצוֹת יְרוּשָׁלָיִם. קוֹל שָׂשׁוֹן וְקוֹל שִׂמְחָה. קוֹל חָתָן וְקוֹל כַּלָּה. קוֹל מִצְהֲלוֹת חֲתָנִים מֵחֻפָּתָם וּנְעָרִים מִמִּשְׁתֵּה נְגִינָתָם. בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה מְשַׂמֵּחַ הֶחָתָן עִם הַכַּלָּה:

   

  1. שבירת הכוס:

  שיר יפה אומר ש"יש סדק בכל, ככה האור נכנס פנימה", אנחנו רוצים להמשיך עם השיר ולומר שהסדקים שבמציאות הם הדרך של האור להכנס וליצור משהו חדש, משהו מרענן ומרהיב עין.

  נשבור כוס זו כתזכורת לעצמנו ליצור משהו חדש ונוסף מכל סדק שיבוא.

  אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם, תִּשְׁכַּח יְמִינִי:

  תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לא אֶזְכְּרֵכִי, אִם לא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל ראשׁ שִׂמְחָתִי:

  שבירת הכוס

   

  הכתובה החילונית שלנו

  היום יום ___________

  אנו – שמות 

  נשבעים זה לזו בפני כל היקרים לנו

  ומצהירים על כוונותינו המשותפות.

   

  אנחנו מתכוונים להיות קשובים ולראות אחד את השני

  נהיה סבלניים זה לזו

  כדי לאפשר ולעודד תהליכי התפתחות והשתנות,

  ובתוך המתחים של החיים

  השותפות והיחד שלנו הם שיוצרים את הבית.

   

  נדע לתת ולקבל בלב רחב וללא כל פחד

  נוקיר ונודה לעולם על ההזדמנות לחיות ביחד

  נושיט ידינו התומכת לגור ולחלש

  נזכור שזכות גדולה היא לעזור ואין כל מקום לחשש

   

  אנו מאחלים לעצמנו

  שהשוני וההבדלים שבינינו יהיו בסיס

  לעושר של התנסות וצמיחה

  בזכות שתמיד נאהב ונבין זה את זה

  נמשיך לרגש אחד את השני

  נבטא את זה הרבה, זה פשוט כיף.

  חתונה אזרחית טקס אזרחי רפורמי
  טקס חתונה חילוני
  טקס חתונה אלטרנטיבי
  טקס חתונה רפורמי
  טקס חתונה רבני
  החתונה האזרחית שלנו
  עורך טקס חילוני
  טקס חופה חילוני
  כתובה שוויונית חילונית

  נוסח כתובה אזרחיות

  כאן ניתן לראות כמה כתובות שיתנו לכם את הרעיון הכלל לכתובה חילונית

  לכתובות אזרחית נוספות לחץ כאן 

  בפני האלוהים בני האדם ובני החווה
  זוהי השבועה שאנו נשבעים היום
  לבנות את ביתנו על יסודות האהבה
  ובו לשמור תמיד זה לזו מקום.

  מקום שבו נוכל לשתוק ולהקשיב
  לזכור שגם תורך מגיע ועובר
  לדעת שגילוי לב יכול גם להכאיב
  ולגלות בכל זאת לפני שהצטבר

  למחול על מגרעות ולהלחם בהן ביחד
  לא להפסיק אף פעם לנסות להשתפר
  לדעת לבקש סליחה ולקבלה בלי פחד
  ולהכיר בכך שכל אחד הוא גם אחר

  למצוא בתוך לבנו שלווה ואחווה
  להושיט לזר ולחלש ידנו התומכת
  לתת לכל אחד משנינו הזדמנות שווה
  לצעוד בגאווה אך להצניע לכת

  לגדל את ילדינו בשכל ובמסירות
  וללמדם להמנע מכל שנאת חינם
  להכיר את יופיה של יהדות
  אך לקבל גם כל אדם באשר הוא אדם

  זוהי השבועה אשר היום אנו נותנים
  בפני האלוהים ובפני כל הקהל
  ומי ייתן ועוד מאה שנה
  את השבועה הזו לחדש נוכל

   

  כתובה אזרחית נוספת לדוגמא

  בחרנו להנשא על פי דת משה וישראל וקיבלנו על עצמנו עול חופה וקידושין, ואנו מוסיפים לחובות המצויינות בכתובה היהודית ומציינים בזאת, כבל עם ועדה, את אבני הבנין, בעזרתן נקים את ביתנו המשותף.

  אנו מתחייבם לאהוב אחד את השניה, להיות חברים זה לזה ולא רק בני זוג, ולתמוך אחד בשני.

  אנו מתחייבים לקבל את מגעותיו של האחר, לא לצפות לשלמות בכל זמן ולכבד אחד את השניה על השוני שאנו מביאים אל מערכת היחסים המשותפת שלנו.

  אנו מתחייבים להשקיע ולשפר את הקשר בינינו, לשמר את היחסים, לשמור על ערוצי תקשורת פתוחים גם בימים של כעס, ולא לתת לשגרה וחיי היום יום לנגוס באהבתנו.

  אנו מתחייבים לכבד אחד את השניה גם בעת מחלוקת, ולא לנצל לרעה את האמון שהושם בנו על ידי האחר.

  אנו מתחייבים לשמור על פתיחות  מחשבתית, ולאפשר אחד לשניה התפתחות אישית, מקצועית וחברתית, הן כפרטים והן כחלק מהזוג שהננו.

  אנו מתחייבים שלא להפר את את הברית שכרתנו בינינו ואת האמון הקיים בינינו.

  אנו מתחייבים לשמור על קדושת מסגרת הנישואים מתוך בחירה אמיתית ומתחדשת, ומתוך רצון הדדי לחלוק את חיינו, לטוב ולרע.

  אנו מתחייבים לבנות בית המושתת על שיוויון וחלוקת הנטל בינינו.

  אנו מתחייבים לחנך את ילדינו ברוח העקרונות עליהם אנו מקימים היום את ביתנו המשותף.

  אנו מתחייבים לחנך את ילדינו על ברכיה של היהדות, ברוח עקרונותיה ומתוך כבוד והאהבה לדת היהודית על כל זרמיה.

  ועל כך באנו על החתום, בפני עדים, חברים ובני משפחה אהובים,

  יש לכם שאלה על טקס חתונה אזרחית? רוצים לספר על החתונה שלכם?

  זה המקום לשאלות ותשובות

  נשמור על קשר

  צור קשר חתונה בקפריסין

  יש לכם שאלות נוספות?

  עדכונים שצריך לעשות באתר

  נשמח לעזור במה שאפשר!

   השם שלך (חובה)

   האימייל שלך: (חובה)

   נושא

   ההודעה שלך


   הכותב אינו נושא באחריות עבור שימוש ברעיונות, דוגמאות ומידע שבמדריך. השימוש הוא באחריות הקורא בלבד