תהליך אישור נוטריון

 

צרו קשר עכשיו להצעת מחיר ללא תשלום 051-55-44-300

אם אתם הולכים ללמוד משפטים, אתם לא לבד כמובן. בישראל יש לא מעט עורכי דין מה שמסתכם בכמה אלפים טובים, ורבים מהם לא מצליחים להתקדם בעיקר בגלל הכמות הגדולה של אנשי המקצוע הללו והביקוש הנמוך יחסית. אך מי שהולך ללמוד משפטים צריך לדעת שיש לו אפשרות לאחר כמה שנים לשדרג את עצמו, מה שאומר להיות נוטריון ולתת אישורים נוטריוניים שיהוו הוכחה לבית המשפט. הנה כמה מילים על האישורים הללו ולמה צריך אותם בכלל, כמו גם דוגמא לאישורים הללו.

למה צריך אותם?

יש לא מעט מקרים בהם אנשי מקצוע מעורבים במשפט כלשהוא והעדות שלהם יכולה להכריע. זה יכול להיות רופא שנותן את חוות דעתו בתביעה אל מול חברת ביטוח, זה יכול להיות חוקר פרטי, וזה יכול להיות עוד אנשי מקצוע רבים. העניין הוא שלא את כולם ניתן להביא לבית המשפט ובדיוק בשביל זה יש אישורים נוטריוניים. עורך דין שהוסמך להיות הנוטריון חותם על המסמכים הללו לאחר שווידא את האותנטיות שלהם ואת המקוריות שלהם, וזה מה שקביל בבית המשפט לאחר מכן.

דוגמא לשימוש

נניח שיש תביעה בין שני בני זוג שעומדים להתגרש, תביעה שקשורה לבגידה או עבירה כלכלית וכדומה. סביר להניח שאחד מבני הזוג יפעיל חוקר פרטי, אך כשיגיע המשפט הוא לא יוכל להגיע או שיהיה יקר מידי להביא אותו. במקרה כזה הוא יכול לכתוב תצהיר והנוטריון יהיה זה שיחתום עליו ויאשר אותו, ובית המשפט יראה בעדות הזו כאילו הוא היה במקום. יש עוד תפקידים לנוטריון ואחד מהם הוא אימות הסכמי ממון שנחתמו לפני הנישואין, והנוטריון נחשב לנדרש מאוד ובכלל, מדובר על מקצוע מעניין מאוד ומכובד מאוד.

בשנת 1976 נחקק בישראל חוק הנוטריונים במטרה לקבע את סמכותו ומעמדו של המקצועי של הנוטריון. בחוק זה נקבע כי תואר נוטריון יוענק רק לעורך דין בעל ותק של עשר שנים במקצוע ועבר הכשרה המסמיכה אותו לשמש כנוטריון. עוד נקבע כי נוטריון הוא בעל הסמכות המשפטית בעלת התוקף החזק ביותר במערכת המשפט בישראל ועל סמכותו לא ניתן לערער. לפיכך אישורי נוטריון מעניקים את הגושפנקה האיתנה ביותר שיש בנמצא. בכל הקשור לאמינות ללא רבב הם מצויים בפסגת החוק  הישראלית.

מה הם אישורי נוטריון

כאשר מסמך נושא חותמת נוטריון יכול כל אדם להיות סמוך ובטוח כי לפניו מסמך בעל מהימנות ואמינות ללא כל עוררין. אישורים נוטריונים מעניקים תוקף חוקי ואישור כי המסמך עליו הם מופיעים הינו אמיתי ועומד בשורת תקנות מחמירה ומחויבת על פי חוק או מערכת כללים.

מתי מוענקים אישורים נוטריונים

האישורים ניתנים במגוון רחב של נושאים ולרשימה נרחבת של מסמכים בישראל, וזאת כדי שלא תהיה כל אמתלה לפקפק בהיותם אמיתים או חוקיים.

האישור ניתן לתעודות רשמיות של מדינות שונות, כגון תעודות לידה, תעודות זהות ואישורי נישואין והשכלה. האישורים נחוצים כדי לאמת כי העתקי מסמכים ותרגומי מסמכים הינם נאמנים למקור. כמו כן נדרש האישור כדי להסמיך אדם לייצג או לחתום בשמו של אדם או בעל עניין אחר, וכן לאישורי צוואה, הסכמי ממון, אישורים כי פלוני הוא בעל הזהות שהוא מצהיר אודותיה ועוד.

מה לחפש כאשר בוחרים נוטריון

למשרדנו ותק רב שנים של עיסוק בתחום אישורי נוטריון ורכשנו ניסיון רב במתן אישורים בכל סוגי המסמכים.

בכל הקשור לתרגומים של מסמכים משפות זרות – אנו מצויים בקשר מקצועי עם מגוון רחב של מתרגמים שהוכיחו דיוק ומהימנות במנעד רחב של שפות.

עם השנים רכשנו לנו מוניטין של אמינות, מקצוענות והיכרות רחבת יריעה של מערכת המשפט בארץ ובעולם. אנו שומרים עליו מכל משמר ומקפידים על שירות קשוב ומסור ללא פשרות לכל הפונים אלינו.

מחפש נוטריון לתרגום?

 • קבלו יעוץ טלפוני ראשוני ללא תשלום
 • לקביעת פגישה חיגו 0515544300

לקבלת פגישת יעוץ יש למלא את הטופס

  שם + משפחה (חובה)

  האימייל: (חובה)

  צרף צילום של המסמכים(גם צילום מהטלפון זה מצוין)

  קובץ נוסף

  קובץ נוסף

  קובץ נוסף

  מספר טלפון לבירורים

  ספרו לנו קצת מה אתם צריכים  נשמור על קשר

  צור קשר חתונה בקפריסין

  יש לכם שאלות נוספות?

  עדכונים שצריך לעשות באתר

  נשמח לעזור במה שאפשר!

   השם שלך (חובה)

   האימייל שלך: (חובה)

   נושא

   ההודעה שלך


   הכותב אינו נושא באחריות עבור שימוש ברעיונות, דוגמאות ומידע שבמדריך. השימוש הוא באחריות הקורא בלבד

   כתיבת תגובה