אישורים נוטריונים

 

צרו קשר עכשיו להצעת מחיר ללא תשלום 051-55-44-300

אישורים נוטריונים – כל מה שתרצה לדעת

כמעט כל אדם נתקל בחייו במצב בו הוא זקוק ל אישורים נוטריונים, זה אומר שאותו אדם צריך לאמת מסמך ולוודא שהוא מאושר מבחינה משפטית. כדי לעשות זאת על אותו אדם לפנות אל נוטריון, עורך דין המוסמך למטרות אלו בדיוק ושחתימתו מעניקה תוקף לאמינות של מסמך ולהפיכתו קביל מבחינה משפטית.

אישורים נוטריוניים – מה זה אומר?

יש מצבים בהם חתימה של אדם פשוט אינה מספיקה ועל מנת שהמסמך עליו מופיעה החתימה יהיה תקף, נדרשת חתימה של נוטריון שמהווה למעשה כ”עד” שמאשר שהחתימה שלכם היא לגיטמית, קרי שאתם בעצמכם אכן חתמתם. הדרישה לאישור נוטריוני מטרתה בעצם להגן על האדם מגניבת זהות, הונאה ותביעות.

הנוטריון בעצם מאשר שאתה אכן מי שאתה טוען שאתה, שאתה מבין מה כתוב במסמך עליו אתה חתום ולבסוף, שאתה חותם על המסמך מרצון.

חשוב להבהיר כי תפקידו של הנוטריון אינו להסביר בפניך את המסמך ולתת עליו חוות דעת משפטית אלא רק לוודא שחתימתך ניתנה מדעת ומרצון.

מהם השלבים לאישור  נוטריוני?

בבואך אל נוטריון מוסמך תתבקש להציג תעודה מזהה, לאחר מכן, לאחר שהנוטריון ווידא את זהותך הוא יוודא כי אתה מבין את הכתוב במסמך ולבסוף בעת החתימה הוא ישמש כעד שאכן חתמת מתוך הבנה ורצון. לאחר מכן הנוטריון יחתום בעצמו על המסמך עם חותמת מיוחדת. בסיום תהליך קצר זה המסמך שבידכם בעצם הופך לתקף מבחינה משפטית.

מתי הנוטריון אומר לא?

ולסיום- מאחר שעל הנוטריון לוודא כי החותם על המסך עושה זאת מתוך הבנה ורצון ולא מתוך כפיה, הוא חייב לוודא שהאדם החותם נמצא במצב נפשי יציב על מנת באמת להבין על מה הוא עומד לחתום. משמעות הדבר היא שהוא צריך לסרב לְאישור המסמך אם האדם החותם שרוי בשכרות, תחת השפעת סמים או תרופות או שנראה שאינו יציב מבחינה נפשית.

אישורי נוטריון מהם?

במדינת ישראל יש לא מעט עורכי דין, ונדמה שעיתים שעוד מעט יהיו יותר עורכי דין מאנשים, ויש עורכי דין בתחומים שונים ועם התמחויות שונות. ההתמחויות הללו יכולות להיות בפלילים, יכולות להיות בדיני משפחה, יכולות להיות במקרקעין ועוד תחומים רבים. אך יש מקצוע אחד שהינו מקצוע שחייבים בשביל לעסוק בו להיות עורכי דין, והוא מאפשר מתן אישורי נוטריון והוא בעצם הנוטריון עצמו. אז מי הוא בכלל הנוטריון? מה הוא צריך בשביל לעסוק בתחום? באלילו מקרים צריך אותו בשביל חתימה שלו?

הנוטריון

הנוטריון הוא זה שמוסמך לחתום על מסמכים ולהפוך אותם קבילים בבית משפט. מה זה אומר? זה אומר שאם מישהו לדוגמא צריך להביא עד מקצועי כלשהוא כמו רופא, חוקר פרטי וכדומה, אחד לא יכול משום מה להגיע לבית המשפט, איש המקצוע כותב תצהיר לבית המשפט על כל מה שהוא יודע ולאחר תחקור שלו והבנת האותנטיות של התצהיר הנוטריון חותם עליו מה שהופך אותו לקביל בבית המשפט. בשביל לתת אישורי נוטריון ‘צריך להיות עורך דין מספר שנים ספציפי, לעבור את כל ההסמכות הרלוונטיות וכמובן להמשיך וללמוד את התחום.

דוגמא לעבודת הנוטריון

דוגמא לעבודת הנוטריון היא במקרה בו מעורב איש רפואה. מקרה כזה יכול להיות מקרה ביטוחי בו רופא צריך לתת את העדות שלו. במידה והרופא לא יכול להגיע מסיבות שונות או שזה יעלה יותר מידי כסף להביא אותו הוא יכול פשוט לכתוב תצהיר. במקרה כזה חייבים שנוטריון יחתום על התצהיר אבל את זה הוא עושה רק לאחר שבדק את מקוריות ורצינות התצהיר מה שאומר שהוא צריך להיפגש עם הרופא או לאשר את המסמך בכל דרך אחרת. רק חתימה של הנוטריון תהפוך אותו לקבילה בבית המשפט.

מחפש נוטריון לתרגום?

 • קבלו יעוץ טלפוני ראשוני ללא תשלום
 • לקביעת פגישה חיגו 0515544300

לקבלת פגישת יעוץ יש למלא את הטופס

  שם + משפחה (חובה)

  האימייל: (חובה)

  צרף צילום של המסמכים(גם צילום מהטלפון זה מצוין)

  קובץ נוסף

  קובץ נוסף

  קובץ נוסף

  מספר טלפון לבירורים

  ספרו לנו קצת מה אתם צריכים

  נשמור על קשר

  צור קשר חתונה בקפריסין

  יש לכם שאלות נוספות?

  עדכונים שצריך לעשות באתר

  נשמח לעזור במה שאפשר!

   השם שלך (חובה)

   האימייל שלך: (חובה)

   נושא

   ההודעה שלך

   הכותב אינו נושא באחריות עבור שימוש ברעיונות, דוגמאות ומידע שבמדריך. השימוש הוא באחריות הקורא בלבד

   כתיבת תגובה