ידועים בציבור

מעוניינים בחתונה ללא הרבנות? צלצלו אלינו לקבלת פרטים נוספים 051-5544300

 

הסכם ממון

 

ידועים בציבור הם בני זוג המקיימים יחדיו מסגרת משפחתית, אך אינם נשואים זה לזה. מבחינות מסוימות ידועים בציבור (בני מינים שונים ולעתים גם בני אותו המין) זוכים לזכויות דומות לאלה של בני זוג נשואים. עם זאת, קיים הבדל בולט בין הידועים בציבור לבין בני זוג נשואים, שבא לידי ביטוי בכל הנוגע להוכחת הסטאטוס. בני זוג נשואים יכולים להוכיח בקלות את עצם היותם נשואים על ידי תעודת נישואין, וזאת להבדיל מידועים בציבור.

הוכחת סטאטוס של ידועים בציבור מצריכה הבאת עדים המכירים היטב את אורח חייהם של בני הזוג ויכולים לאשר שאכן מדובר בידועים בציבור ולא בחברים טובים בלבד. הפסיקה המשפטית העמידה שני תנאי סף, במצטבר ובמשתלב, להוכחת קיומה של מערכת יחסים של "ידועים בציבור" – חיי משפחה וניהול משק בית משותף. יחד עם זאת, נקבע כי אין לחפש ואין לגבש קריטריונים נוקשים למושג "חיי משפחה" או למושג "משק בית משותף". לכן, יש לבחון כל מקרה על פי נסיבותיו, מתוך ראייה כוללת של העובדות ותוך בחינת מערכת היחסים על פי המרכיבים השונים והמאפיינים המתקיימים בהם.

חשוב לציין, כי הלכה למעשה, הפסיקה הרחיבה במקרים רבים את הגדרת המונח "ידועים בציבור". כך לדוגמא, העדרו של מקום מגורים קבוע ששני בני הזוג מתגוררים בו – כגון במקרה שבו התגוררו בני הזוג לעתים בדירת הגבר ולעתים בדירת האשה – לא שלל את מעמדם כ"ידועים בציבור". מריבות תכופות ואלימות בין בני הזוג, אף הם לא שללו את האפשרות להכיר בהם כ'ידועים בציבור". כמו כן, קיומם של קשרים אינטימיים במקביל לקשר עם בן הזוג או אפילו הפסקת יחסי האישות ומגורים בחדרים נפרדים לא שללו את האפשרות להכיר בבני הזוג כ"ידועים בציבור".

לבני זוג ידועים בציבור מומלץ לחתום על הסכם לחיים משותפים, שיצהיר על עצם היותם ידועים בציבור, ויסדיר בין השאר את ענייני הרכוש, המזונות ויקבע את ההסדרים שיחולו במקרה של פירוד. הסכם מסוג זה יש לאמת אצל נוטריון, וניתן ורצוי לאשרו אף בפני בית המשפט לענייני משפחה.

 

חתונה בקפריסין בקלות ובזול

ניתן להתחתן ביום אחד

החתונה מוכרת במשרד הפנים

רק 40 דקות טיסה

שיירות יעוץ חינם 

צרו איתנו קשר עכשיו לקבלת פרטים

051-5544300

  השם שלך (חובה)

  האימייל שלך: (חובה)

  נושא

  ההודעה שלך


  נשמור על קשר

  צור קשר חתונה בקפריסין

  יש לכם שאלות נוספות?

  עדכונים שצריך לעשות באתר

  נשמח לעזור במה שאפשר!

   השם שלך (חובה)

   האימייל שלך: (חובה)

   נושא

   ההודעה שלך


   הכותב אינו נושא באחריות עבור שימוש ברעיונות, דוגמאות ומידע שבמדריך. השימוש הוא באחריות הקורא בלבד

   כתיבת תגובה