בשביל מה צריך הסכם ממון?

מעוניינים בחתונה ללא הרבנות? צלצלו אלינו לקבלת פרטים נוספים 051-5544300

 

הסכם ממון

 

גם אם שניכם מתחילים מאפס ומגיעים לנישואים עם תחתונים וגופיה/חזייה לעורכם, עדיין זה לא מופרך לערוך הסכם ממון לפני החתונה. נכון שאין מה לחלק כשאתם בתחילת הדרך. זה אומר שיהיה לכם הסכם, למרות שאין לכם ממון. אבל זה כל היופי. היופי הוא להמצא בנקודה שבה ממש אין צורך בהסדרת ענייני הממון בין בני זוג, ולמצוא את הדרך היפה, הנקייה מקונפליקטים ואמוציות כדי להבטיח בעתיד הפרדת כוחות ממונית.

זה, אולי, נשמע לא כל כך רומנטי להסדיר את הפרידה בטרם החיבור הסופי, אבל זה מאוד פרקטי. וזה דווקא כן רומנטי. כי שני בני הזוג יודעים שהחלוקה הממונית תהווה פחות בעיה במקרה של פרידה. כל אחד מבני הזוג יוכל לבחור להשאר במערכת הזוגית מתוך ידיעה שחלוקת הרכוש תהיה הוגנת ומוסכמת מראש. בתנאים אלו הוא יצטרך להחליט כל בוקר, כשהוא פוקח את עיניו, שהוא בוחר להמשיך לחיות עם בן זוגו מרצון ולא מחשש, שהוא ייצא וידו על התחתונה מהקשר.

זהמאפשר לבני הזוג לחיות עם ידיעה ברורה מראש שהם הסכימו על תנאי הפרידה, אם חס וחלילה תהיה כזו, ובבוא העת, אם יגיע הקץ על חייהם המשותפים, יוכלו להפריד את חשבונות הבנק שלהם על סמך מה שנקבע מראש, כשהכל היה נקי מאמוציות של כעס ומשקעים מהחיים המשותפים.

דגשים לעריכת הסכם ממון

הסכם ממון צובר כיום פופולריות הולכת וגדלה בקרב אנשים רבים – הן לפני הנישואין, וגם במהלכם. עבור רבים, הסכם הממון נעשה למעין דרך לברר את כוונותיהם האמיתיות של בני הזוג בעת הבחירה להינשא. למרות שבדרך כלל מדובר בנושא הרלוונטי לזוגות בעלי פערים כלכליים גבוהים, בסופו של דבר מדובר בהסכם שעשוי לסייע גם לזוגות שהחלו את דרכם המשותף באותו הסטאטוס, אך דברים השתנו במרוצת השנים. עם זאת, על מנת שההסכם יהיה יעיל, תקף בכל עת ואכן יגן על האינטרסים של שני בני הזוג, מומלץ להקפיד על קיומם של דגשים לעריכת הסכם ממון שימנעו כל בעייתיות בשלבים מאוחרים יותר.

על ההסכם להיות כמה שיותר מקיף

ככל שההסכם יותר מפורט וכולל יותר ויותר היבטים של החיים המשותפים והנפרדים של בני הזוג, כך גדולה יותר הסבירות לכך שהסיכום יעמוד בכל מכשול ולא יהיה פתוח לוויכוח בשלבים מאוחרים יותר. חשוב לציין בו כללי התנהלות בהקשר לכל נכס קיים או עתידי: נכסים שנרכשו במימון של אחד מבני הזוג, הכנסות מעסקים קיימים, אחוזים מהשקעות, ירושות, חלוקה של הנכסים תוך התחשבות בילדים קטינים (הדאגה שההורה ינצל את התקופה לטובות הנאה עבור עצמו) ועוד. התחום נרחב ביותר, וככל שההסכם מפורט ומדוקדק יותר, כך הוא יהיה יעיל יותר ברגע האמת.

עורך דין שהוא גם מגשר

על מנת לדעת שעורך הדין שלכם מכיר היטב את הנושא של דגשים לעריכת הסכם ממון – כדאי לפנות לאיש מקצוע המתמחה לא רק בדיני משפחה באופן כללי, אלא גם בתחום הגישור. זה מבטיח גישה מאוד שקופה וחיובית, מה שיאפשר למנוע ריבים תוך כדי עריכת ההסכם.

בדיקה של ההסכם מדי כמה שנים

ניתן לערוך הסכם ממון בכל שלב ביחסים – לפני הנישואין, אחריהם וגם במסגרת מערכת יחסים של ידועים בציבור. אך בכל אחד מהמקרים הללו יש לזכור שדברים משתנים, ופעמים רבות זה מתרחש מהר יותר ממה שנדמה לנו. זו הסיבה לכך שמדי כמה שנים כדאי להתכנס במשרדו של עורך הדין שערך את ההסכם ולבדוק שכל הסעיפים עדיין תקפים ושאין צורך בהוספת סעיפים חדשים או פירוט נוספים באלה הקיימים. הדבר ימנע את הצורך לבטל הסכם ממון שאיבד מהאקטואליות שלו במהלך השנים.

חתימה מודעת

כאשר כל הנושא של דגשים לעריכת הסכם ממון נבדק באריכות וההסכם נערך בצורה מספקת עבור שני הצדדים, חשוב מאוד לרדת לפרטי פרטים ולהבין כל סעיף בהסכם, ורק לאחר מכן לחתום, משום שעצם החתימה מעידה על כך שכל אות בהסכם מובנת לשני בני הזוג.

חתונה בקפריסין בקלות ובזול

ניתן להתחתן ביום אחד

החתונה מוכרת במשרד הפנים

רק 40 דקות טיסה

שיירות יעוץ חינם 

צרו איתנו קשר עכשיו לקבלת פרטים

051-5544300

  השם שלך (חובה)

  האימייל שלך: (חובה)

  נושא

  ההודעה שלך


  נשמור על קשר

  צור קשר חתונה בקפריסין

  יש לכם שאלות נוספות?

  עדכונים שצריך לעשות באתר

  נשמח לעזור במה שאפשר!

   השם שלך (חובה)

   האימייל שלך: (חובה)

   נושא

   ההודעה שלך


   הכותב אינו נושא באחריות עבור שימוש ברעיונות, דוגמאות ומידע שבמדריך. השימוש הוא באחריות הקורא בלבד

   כתיבת תגובה