חתונה ללא רבנות המוכרת במשרד הפנים

צלצו אלינו לקבלת פרטים נוספים 051-5544300

אחד היתרונות שצפו בקמפיין חתונה שווה הוא שנושא הנישואים בארץ עלה לכותרות ואחד הדברים שנודעו לציבור ולא היו לגמרי ידועים קודם לכן הוא נושא הזכויות של בני זוג שהחליטו להינשא בנישואים אזרחיים בחו"ל ללא התערבות של הרבנות. מה שהרבנות הייתה רוצה שכולם יחשבו הוא שאין אפשרות כלל להתחתן בארץ שלא דרכה ובאמצעותה. ללא שילומים שעוברים כאגרות רשמיות ולא רשמיות, ללא מנהגים ארכאיים שאינם מכבדים את מעמדה של האישה שהשתנה בכמה המאות השנים האחרונות בהן הטקסים הרבניים נקבעו. כשהטקסים נקבעו לפני מאות בשנים מעמדה של האישה היה כסחורה הנקנית על ידי הבעל מאבי הכלה תמורת כמה זוזים, פר או שניים ואולי בקינוח חמור. היום, מרבית מדינות העולם המערבי רואות בהסכמה של האישה לנישואין צעד הכרחי ומהותי לעניין החתונה, דבר שכלל לא קיים במסורת הרבנית.

במשך שנים רבות הרבנות מפחידה את כלל הציבור ומדברת על קרע בעם אם יוציאו אותה מהתמונה, מדברת על מעמד לא ברור של הילדים, ומחזיקה את הכנסת בסחטנות מתמשכת ומונעת קיומם של נישואים אזרחיים בישראל. הבעיה היא שדווקא עמדת הרבנות כבר יצרה קרעים בעם. עשרים אחוז מהזוגות שמעוניינים להינשא בארץ אינם מסוגלים לעשות זאת כיוון שהרבנות מפעילה את כוחה ומונעת מהם להתחתן. זוגות חד מיניים או זוגות בני דתות שונות לא יוכלו להתחתן בחתונה דתית אך יש כמות מאד גדולה של אנשים שהמדינה הכירה בהם כיהודים על פי חוקי השבות והם ישראלים לכל דבר, אך הרבנות מפעילה כנגדם סחטנות ודורשת מהם לבצע תהליך ארוך ומתמשך של גיור בו מופעל עליהם לחץ להיכנע לאורח חיים ואמונה דתיים שאינם בהכרח דרכם. לא רק כאלו המוגדרים על ידי הרבנות כחסרי דת מוצאים את עצמם ניצבים בפני בעיה. גם אנשים השייכים לזרמים נוספים ביהדות, לדוגמה רפורמים או קונסרבטיבים – מי שמרכיב למעשה את  הרוב היהודי כיום בעולם המערבי. כאשר זהו המצב הקרע בעם כבר קיים והרבנות היא האחראית הישירה להיווצרותו.

האם ניתן להתחתן ללא רבנות בקפריסין?

מדינת ישראל לא מכירה בנישואים אזרחיים ואינה מאפשרת לישראלים להינשא בנישואים אזרחיים בארץ. כעשרים אחוז מכלל הזוגות המבקשים להינשא מוצאים את עצמם ללא אפשרות להינשא כלל ורבים רבים אחרים שואלים את עצמם למה עליהם להתחתן דרך הרבנות אם הם אינם מאמינים בדרכה. כיום ישנם שני נתיבי פתרון אפשריים עבור כל מי שמחליט להשאיר את הרבנות מחוץ לחדר המיטות שלו. הדרך הראשונה היא בעצם לחיות יחד ללא חתונה במעמד משפטי מוכר הידוע בישראל כידועים בציבור. האפשרות השנייה שעומדת בפני מי שבכל זאת מעוניין שבתעודת הזהות יהיה רשום סטאטוס "נשוי" הוא לנסוע לחו"ל, למדינה המאפשרת לזוג תיירים להינשא חוקית ואזרחית בתחומה ולחזור לישראל עם עובדה מוגמרת שלמשרד הפנים אין ברירה אלא להכיר בה.

מה עדיף? ידועים בציבור או נישואים בקפריסין?

אין כמעט הבדל (לכאורה) בין המעמד המשפטי והזכויות הניתנות לבני זוג שנישאו בנישואים אזרחיים בחו"ל וכאלו המוכרים כידועים בציבור. הבעיה של הידועים בציבור היא בעיקר להוכיח שהם כאלו. מתי מעמדם של בני זוג משתנה מ"בני זוג" ל"ידועים בציבור" אם לא ערכו חתונה רשמית? כאשר התחילו לצאת ביחד? עברו לגור ביחד? הולידו ילדים? התחילו לנהל חשבון בנק משותף? אין תשובה חד משמעית לנושא הזה וכבר התנהלו מחלוקות וריבים משפטיים על בסיס עניין זה בדיוק. לפני שבני זוג ידועים בציבור מקבלים את זכויותיהם, אליהם להוכיח משפטית כי הם אכן בני זוג שנכנסים תחת ההגדרה של ידועים בציבור.

בני זוג שעורכים נישואים, כולל נישואים אזרחיים בחו"ל, אינם מתבקשים להוכיח את זוגיותם או מעמדם. הם אינם חייבים לנהל חשבון בנק משותף, אינם חייבים לשנות את שמותיהם, אינם חייבים אפילו לגור ביחד. בני זוג ידועים בציבור, מצד שני – גם אם יעשו את כל אלו אין בטחון שבית משפט יכיר במעמדם כידועים בציבור. כבר קרו מקרים שלאחר פרידה או מוות של אחד מבני הזוג בית המשפט לא הכיר בזוגיות גם כשחלקו משק בית משותף.

למה דווקא קפריסין?

לכאורה, אפשר להתחתן בכל מדינה בחו"ל בחתונה אזרחית ולהגיע לארץ נשואים. קפריסין היא יעד קורץ במיוחד עבור מרבית הזוגות הישראלים מכמה סיבות טובות. ראשית, למרות שהשפה הרשמית בקפריסין היא יוונית, ניתן למסור ולקבל מסמכים גם באנגלית – דבר ההופך את נושא תרגום המסמכים הנדרשים מעברית ולעברית לפשוט יותר וחוסך טרחה, כאב ראש וכסף. שנית, קפריסין מאד קרובה לישראל מה שהופך חתונה בקפריסין לנוחה במיוחד. יש כאלו שאפילו מסתפקים בגיחת יום ללא שהייה של אפילו לילה אחד בקפריסין. כרטיסי הטיסה זולים יחסית, צריך לקחת פחות זמן חופש מהעבודה וניתן אפילו להזמין כמה חברים קרובים ומשפחה להשתתף בשמחה.

מלבד שתי הסיבות המאד טובות הללו ישנה עוד סיבה משמעותית לבחור דווקא בקפריסין כיעד לנישואים אזרחיים בחו"ל. מדינות רבות מערימות קשיים על תיירים הבאים להינשא בתחומם. אצל חלקן הדבר מתבטא בדרישה להוצאת ויזה מיוחדת כמו באנגלית או אירלנד, אצל אחרות יש דרישה למסמכים נרחבים ובכלל זה מסמך שנקרא נולה אוסטה – מסמך שבו מדינת ישראל למעשה מצהירה שאין לה התנגדות לנישואים. הבעיה היא שמדינת ישראל אינה מוכנה להוציא את המסמך הזה ולא בכל המדינות מוכנים להשיא בני זוג ללא מסמך כזה. ישנן מדינות שכלל לא מאפשרות נישואין של זוג תיירים אלא אם כן אחד מבני הזוג הוא אזרח או תושב קבע באותה המדינה – כמו למשל בפיליפינים.

מה נדרש כדי להינשא בחתונה ללא רבנות בקפריסין?

על מנת להינשא בחתונה ללא רבנות בקפריסין, יש צורך להכין מסמכים שיוכרו על ידי הממשל הקפריסאי. המסמכים הנדרשים הם תמצית רישום ממרשם האוכלוסין (למעשה מקביל לתעודת רווקות). אם היו קשרים קודמים או שינוי שם (כולל בעקבות קשרים קודמים) יש להוציא תמצית רישום מורחבת. במידה והיו קשרים קודמים יש להגיש את המסמכים המעידים על סיום הקשר: תעודות גירושין, פטירה או ביטול קשר אזרחי. בנוסף, רצוי להשיג גם תעודת לידה.

את כל המסמכים הללו יש לתרגם לאנגלית, לאשר באישור נוטריוני ולהחתים בחותמת אפוסטיל שתיתן למסמכים ותרגומם אסמכתא בינלאומית המוכרת בקפריסין. ניתן לבצע את כל השלבים הללו בצעד בודד, בנוחות, ללא יציאה מהבית, התרוצצויות ועמידה בתורים מיותרים. אפשר פשוט לסרוק את המסמכים להעלות אותם לאינטרנט ולשלוח אותם לטיפול שיכלול את כל שלושת הצעדים הנחוצים על מנת לאשר אותם. המסמכים יגיעו אליכם לאחר שתורגמו אושרו והוחתמו באמצעות שליח, וכל הסיפור אפילו יעלה לכם יותר בזול מאשר אם תנסו לבצע את כל השלבים בעצמכם.

חתונה אזרחית בקפריסין דורשת החלפת טבעות ועדים. כדאי לדאוג מראש לנושא הטבעות כיוון שבקפריסין מתורגלים בתיירים הבאים להינשא שם ושוכחים ברגע האחרון לקנות טבעות. המחירים הם בהתאם. לרב ניתן להשיג עדים במקום אבל אם תרצו תוכלו לדאוג לכך כבר מהארץ. דאגה נוספת היא לארגן מתורגמן, אם אחד או שני בני הזוג אינם דוברים אנגלית.

יש ליצור קשר עם העירייה בקפריסין בה מתכוונים להינשא מראש, להזמין תאריך ולאשר דרכם את המסמכים. חבל להגיע וברגע האחרון כשאתם כבר שם לגלות ששכחתם משהו בישראל. אל תשכחו להחתים את תעודת הנישואין לאחר הטקס בחותמת אפוסטיל בקפריסין (אחרת הנישואים לא יוכרו בארץ). רב העיריות ערוכות לכך ונותנות שירות החתמה אם רק תבקשו (תמורת תשלום, כמובן).

 

נישואים ללא רבנות בקפריסין הם אפשריים ומקנים מעמד זהה לזה של אנשים שנישאו דרך הרבנות בישראל. כל עוד תישארו ביחד, הרבנות לא תכנס לכם לנישואים ולחיים. זוג שבוחר להינשא שלא דרך הרבנות למרות שהרבנות לא שמה מכשולים בדרכו, עלול, יחד עם זאת, למצוא את עצמו מתמודד עם גירושים סטייל הרבנות

חתונה ללא רבנות בקפריסין

    הכנת המסמכים לחתונה אזרחית בקפריסין

 • מחיר מוזל
 • תרגום תמציות רישום
 • חותמת נוטריון
 • חותמת אפוסטיל
 • משלוח מהיר
 • עלות מוזלת לגולשים באתר 
 • הדרכה למתחתן ע"י הצוות שלנו ללא תשלום
 • קביעת תור באחת העיירוית בקפריסין ללא תשלום דרך המערכת שלנו
 • עלות זוגית 878 ש"ח  
 • עלות יחיד 578 ש"ח

 

לקבלת השרות יש למלא את הטופס


  שם + משפחה של צד א באנגלית כמו שרשום בדרכון (חובה)

  שם + משפחה של צד ב באנגלית כמו שרשום בדרכון (חובה)

  האימייל: (חובה)

  צילום תמצית רישום צד א(גם צילום מהטלפון זה מצוין)

  צילום תמצית רישום צד ב

  קובץ נוסף

  קובץ נוסף

  מספר טלפון לבירורים

  כתובת לשליחת מסמכים (לא ניתן לשלוח למקום העבודה) ובקשות מיוחדות


  תשלום לחבילת נוטריון:

  לאחר שליחת הטפסים יש לשלם על השרות.

  878 ש"ח תרגום זוגי

  578 ש"ח תרגום יחיד

  פוחדים לשלם כי אתם לא מכירים אותנו? אנחנו מבינים אותכם. אין לכם מה לדאוג יש לכם אחריות על השרות שלנו, בכל בעיה תוכלו לקבל את הכסף חזרה : הגנת הקונה של paypal

  בנוסף תוכלו לשלוח לנו רק את המסמכים ולאחר שניצור איתכם קשר תוכלו להשלים את התשלום. תמיד תוכלו ליצור איתנו קשר במייל 

  [email protected] בכל שאלה או בעיה.

  נשמור על קשר

  צור קשר חתונה בקפריסין

  יש לכם שאלות נוספות?

  עדכונים שצריך לעשות באתר

  נשמח לעזור במה שאפשר!

   השם שלך (חובה)

   האימייל שלך: (חובה)

   נושא

   ההודעה שלך


   הכותב אינו נושא באחריות עבור שימוש ברעיונות, דוגמאות ומידע שבמדריך. השימוש הוא באחריות הקורא בלבד

   כתיבת תגובה